7 chyb, které děláme při výběru a nošení make-upu

V hromadné dopravě se stačí jen letmo porozhlédnout a vsadím se, že najdete aspoň jednu Masku. Ne škrabošku, ani jinou karnevalovou záležitost, i když celkovým dojmem se karnevalu přibližuje…

Řeč je o té make-upové masce, kterou mnoho žen nosí. Dokonce vynalezly i několik druhů a stylů..klobouk dolů.

Jak to ale udělat, aby make-up nevypadal jako maska? Pojďme se podívat na 7 nejhorších chyb, kterých je dobré se vyvarovat při výběru/nošení make-upu.

woman-751235_1280

  1. ZKOUŠÍME NA ŠPATNÉM SVĚTLE

Nejlepší je, vybrat si denní světlo, ideálně však ne přímé slunce, to pak zase vidíme všechny nedostatky pleti a jsme naštvané. Jen na denním světle vyberete odstín s jistotou. Často se stává, že barva, která nám sedla v obchodě, nám v reálném světle nesedí.

 

  1. NOSÍME O NĚKOLIK ODSTÍNŮ TMAVŠÍ MAKE-UP, NEŽ JE NAŠE KŮŽE

Chceme dosáhnout opáleného vzhledu, ale k tomu make-up neslouží! Dotek slunce nám vynahradí bronzer, případně samoopalovací mléka, kterými si natřeme celé tělo. Odstín by měl odpovídat barvě krku, případně zprůměrovat barvu ramen, krku a dekoltu, pokud nejsme opálení rovnoměrně. Jedině tak zabráníte maska-efektu.

 

  1. ODSTÍN ZKOUŠÍME NA HŘBET RUKY

Zase špatně. Zkouška na ruce vám jen zhruba napoví, případně vás nasměruje ke správnému podtónu odstínu. Nikdy ale nenahraní zkoušku na obličeji. Stalo se vám, že jste si zkoušeli make-up na ruku, ale ráno potom na obličeji barevně neodpovídal?

Nejlepší je vyzkoušet na celý obličej, jestliže to nejde (ale když jdete vybírat make-up, měly byste se odlíčit a počítat s tím, že budete zkoušet), vyberte si tři nejbližší odstíny a namažte je v pruzích přes tvář až na krk. Chvíli počkejte- změní barvu, oxidují. Ten, co splyne s kůži, je váš!

 

  1. NEROZLIŠUJEME, NA JAKÝ TYP PLETI SE HODÍ DANÝ PRODUKT

Použít hydratační make-up na mastnou pleť nebo matující na suchou je vizážistická sebevražda! Po mastné hydratační steče, zato matující suchou ještě více vysuší. I na to berte ohled. Existují různé druhy make-upu, a každý se hodí na jiný typ pleti nebo pro jinou příležitost.

 

  1. NEPEČUJEME KVALITNĚ O PLEŤ

Jedna z  nejčastějších chyb. Už jste někdy viděli, že make-up zhrudkovatěl, začal se drolit nebo vylezly vrásky? Kůže se začala loupat? Jasné znamení toho, že něco není v pořádku s péčí o pleť.

Stavebním kamenem skvělého make-upu je 5 základních kroků péče o pleť, o kterých se dočtete více v e-booku zdarma. Každodenní pleťová hygiena by měla zajistit, že kůže bude zbavena šupinek, čistotu a hydrataci. Drolení a olupování = šupinky. Odumřelá kůže se hromadí na povrchu a nechce se odloupnout. Pokud nepomůžeme buňkám, co se samy nezvládly sloupnout, make-up nebude vypadat dobře.

 

  1. BOJÍME SE NOSIT MAKE-UP

Většinou proto, že máme strach.

bude to vidět,

–  pleť nebude dýchat,

ucpou se mi póry;

Nebude to vidět! Zvolte správně odstín a máte vyhráno. Jak jste se dozvěděli výše, správný make-up nemá být vidět a má korespondovat s barvou kůže.

V dnešní době už technologie dosahují takové úrovně, že jsou na trhu produkty, které dovolí pleti dýchat a ani necítíte, že máte něco na obličeji. Zde ale platí pravidlo, že make-up musíme každý večer důkladně umýt čištěním speciálně určeným pro pleť a nakrémovat.

Trpíte na ucpané póry? Pravidelně čistěte, nebo lépe použijte pleťový kartáček. Jinak platí to samé, co v odstavci před tím- dnes make-upy už póry neucpávají, případně hledejte značku, která se pyšní tím, že je „nekomedogenní“ (neucpává póry).

 

  1. MAKEUP NENÍ POTŘEBA NOSIT, KDYŽ NIKAM NEJDU…

Omyl… Tady ještě musíme upřesnit, že se tento bod netýká všech, ale zejména lidí s problematickou pletí, akné, růžovkou, a také musíme brát v potaz druhy make-upu. Slovem „make-up“ mám v tomto bodě na mysli lehoučké formy, ne zcela krycí, které mají zejména OCHRANNOU FUNKCI. Make-up slouží jako druhá kůže, tj. ochrana před nepřízní počasí, bakteriemi a špínou z ovzduší.

Ideální jsou lehce krycí produkty: BB krém, CC krém (pro suchou pleť), minerální pudrový make-up (pro mastnější pleť) – a nepleťte s pudrem- pudr nemá ochranou funkci, pouze fixuje make-up.

I v momentě, když jste doma, stačí že uklízíte, zvíří se prach, poňuchňáte domácího mazlíčka a na obličeji rázem máte miliony bakterií, které jsou škodlivé pro rovnováhu pleti. Dále ženy s růžovkou by měly chránit pleť před velkými výkyvy teplot, zejména při vaření. Zkrátka této pleti nedělá dobře působení vysokých teplot. Make-up nám toto odizoluje. Znám několik lidí (a já mezi ně také patřím), kterým se ochrana pleti doma vyplatila.

Nemáte na pleti černé tečky, pupínky ani jiné problémy? Make-up doma nenoste.

Shrnuto: Make-up pleť CHRÁNÍ. Zachytí nečistoty a večer je smyjete čištěním.

Zkuste den nenosit make-up, večer naneste na tamponek tonikum a otřete obličej. Uvidíte, kolik špíny setřete. A tohle všechno make-up zachytí!

_MG_0239

Příště už budete vědět, jak na to?

Hanka Jarošová
Mou vášní je kosmetika. Sama miluji ten úžasný pocit ze sametově hebké pleti, a proto pomáhám ostatním ženám cítit se stejně skvěle a mít krásnou pleť. Můj příběh si přečtěte zde >>

Stáhněte si zdarma e-book o sametové pleti

3 minuty péče ráno a 3 minuty péče večer pro krásnější, svěží a mladistvější vzhled!

Komentáře