Beautyblender: Obyčejná houbička nebo super vychytávka?

Nedávno jsem objevila Ameriku! Téměř doslova, protože tenhle fešák z Ameriky pochází. Viděla jsem spoustu blogerů i makeup artistů používat Beautyblender, ale nikdy jsem neměla odvahu ho vyzkoušet.

Pro ty z vás, co netuší, o čem mluvím: Beautyblender (z­ angl. beauty- krása, blend-rozetřít, míchat, prolínat; ve volném překladu bych řekla něco jako houbička na zkrašlovací produkty) není jen obyčejná houbička na makeup. Má speciální tvar i materiál, díky kterému dokážete rozetřít makeup rovnoměrně po obličeji.

Existuje jediný originál, který vyrábí firma Beautyblender (beautyblender.com), ostatní napodobeniny existují, ale ještě jsem žádné nezkoušela pro porovnání. Předpokládám, že to bude jako s každým „fejkem“. 

Mám já tohle zapotřebí?

První myšlenka: Houbičku doma mám, za pár použití se trhá na cucky, trvá to s ní dlouho a špatně se čistí. Nepotřebuji.

Jenže…

Jednoho dne jsem zabrousila do Sephory očichávat nové parfémy a oči mi spadly na neodolatelně červený Beautyblender. V průhledné krabičce s cenovkou 450 Kč.

Uff… 450 Kč za pouhou houbičku? Není to trošku přepísknuté? Nu což, zkusíme to. A už byl v košíku.         U pokladny čekala další překážka: Beuatyblender v růžové barvě. To je dilema! Růžová x červená? (Klasicky holčičí dilema, pánové prominou, ti takové starosti nemají, pokud jsou vůbec schopni rozlišit růžovou od červené 😀 ). A jen růžová to může být.

Na stránkách firmy se dozvíte, že Beautyblender se vyrábí v několika barevných provedeních i velikostech, a každý je určen pro jiný produkt- a černý bude mít asi i jinou strukturu. Zvlášť se dělá Beautyblender na korektor (třetinová velikost, zelená barva), na pudry a pudrové báze (černá), na krém a séra (bílá), na makeup a BB krém (růžová).

DSC_0436 jo

Recenze

První dojmy: Krásné balení, super barva, návod francouzsky? Ehm, moc jsem si nepočetla. Nevadí, jdeme zkoušet. A nešlo mi to, makeup byl vidět a dělaly se fleky. Jak je to možné?

Kdo se moc ptá, málo googlí!

Začala jsem hledat návod na správné použití. Youtube mi hned odpovědělo. Beautyblender se musí před použitím namočit a vyždímat! Tady je jádro pudla… Okamžitě výsledek nepopsatelný. Makeup se krásně nanáší, vypadá daleko přirozeněji, než při aplikaci rukou.

Pro:

  •  přirozený vzhled
  • jednoduchá aplikace
  • tvar slzy umožňuje aplikovat produkty na větší plochu, ale i malou – třeba kolem nosu
  •  savý a pružný materiál, který se nedá s obyčejnou houbičkou srovnávat; i přes savost se produkt „nezažere“ do hloubky (i díky předchozímu namočení), nezůstává tedy uvnitř – je hygienický (třeba ovšem pravidelné čistit)
  • lze krásně vyčistit tuhým mýdlem; ani hodně krycí makeup nezůstane v houbičce nasáklý; dělá se i originál Beautyblender čistič

Proti

  • stejně jako pleť, i Beautyblender se musí denně čištit
  • při prvních několika umytí pouští barvu; někoho to může vyděsit, ale v jednom videu jsem slyšela, že Bautyblender je barven přírodními barvivy, tudíž by to mělo být v pohodě; co je na tom pravdy?
  • cena – v poměru cena x výkon je to super. Záleží, jestli jste ochotni připlatit si za kvalitu a skvělý výsledek. Značka je značka.
  • návykovost: už nebudete chtít nic jiného 🙂

 

beautyblend láska

Hanka Jarošová
Mou vášní je kosmetika. Sama miluji ten úžasný pocit ze sametově hebké pleti, a proto pomáhám ostatním ženám cítit se stejně skvěle a mít krásnou pleť. Můj příběh si přečtěte zde >>

Stáhněte si zdarma e-book o sametové pleti

3 minuty péče ráno a 3 minuty péče večer pro krásnější, svěží a mladistvější vzhled!

Komentáře