Jak na dlouhotrvající rtěnku?

Také bojujete s tím, že vám rtěnka velmi rychle zmizí ze rtů? Stačí se párkrát napít a je pryč… Tohle mě fakt štvalo! Než jsem zjistila, že existuje jednoduchý fígl, o který bych se s vámi ráda podělila.

Díky němu se i hydratační krémová rtěnka promění v dlouhotrvající!

Jdeme na to!

Aby se kouzlo povedlo, potřebujeme:

Nejdříve je potřeba rty ZHYDRATOVAT. Určitě jste se setkali s tím, že dlouhotrvající rtěnky jsou většinou na rtech pocitově suché. Je to logické- co hydratuje, je kluzké, a co je kluzké, to se ze rtů smaže.

Naneste balzámek na rty a chvíli počkejte, až se vpije. Poté aplikujte rtěnku (můžete použít i konturovací tužky na rty v barvě rtěnky a vyplnit s ní nejen obrys rtů, ale i celou plochu rtů). Rtěnku jemně vklepávejte prsty.

Vezměte si ubrousek a jemně obtiskněte své rty (jako když pijete z brčka), a také jím rty poťupkejte. Ubrousek sundá přebytečné množství rtěnky, zároveň vtiskne barvu více do kůže.

Naneste další vrstvu rtěnky. Používáte-li tmavší nebo červený odstín, vyplatí se aplikovat  štětečkem. Díky němu určitě nepřetáhnete linii rtů. Rtěnku opět obtiskněte, tentokrát však pouze prvním způsobem „jako když pijeme z brčka“. Dělá se to proto, aby se barva nedostala na zuby.

A teď přijde ten největší fígl! Své rty nakonec přepudrujte transparentním pudrem. Je „průhledný“, to znamená, že nechá vyniknout barvu, ale zároveň zafixuje. Vedlejším efektem je, že byste mohli mít pocit suchých rtů. Proto jsme na začátku dali balzám. Takže je to v pohodě!

 

Rtěnka, zafixovaná transparentním pudrem, vydrží na rtech déle, nebude se rozmazávat a můžete se na ni spolehnout i po několik hodin!

Hanka Jarošová
Mou vášní je kosmetika. Sama miluji ten úžasný pocit ze sametově hebké pleti, a proto pomáhám ostatním ženám cítit se stejně skvěle a mít krásnou pleť. Můj příběh si přečtěte zde >>

Stáhněte si zdarma e-book o sametové pleti

3 minuty péče ráno a 3 minuty péče večer pro krásnější, svěží a mladistvější vzhled!

Komentáře