Kdo jsem?

"Jsem blázen do kosmetiky. Mám ráda, když je moje pleť sametově hebká a učím ostatní ženy, jak toho docílit správnou péčí o pleť a vhodně vybranou dekorativní kosmetikou."


Ahoj,

jmenuji se Hanka Jarošová a specializuji se na pléči o pleť a líčení. V praxi to znamená, že dělám:

 1. Pleťová poradenství: Při sezení s klientkou analyzuji její pleť a vyberu příslušné lahvičky a krémíky, které jí pomůžou vyřešit konkrétní problém s pletí. Většinu produktů si klientka vyzkouší pod mým vedením a ja jí řeknu, jaký je přesný postup použití. Tyto ptodukty si může u mě zákaznice rovnou koupit.
 2. Kosmetiku: V salonu dělám klasickou kosmetiku, čistím pleť povrchově i hloubkově, aplikuji masky a séra, trhám a barvím obočí, masíruji obličej a dekolt, používám různé peelingy a ultrazvukovou špachtli.
 3. Líčení: Především líčím svatby - nevěsty, svědkyně, maminky. V plesové sezóně se věnuji večernímu a slavnostnímu líčení.

Kosmetikou se zabývám v podstatě od teenagerského věku. Od dob, kdy jsem měla s pletí potíže a hledala jsem různé cesty, jak svůj obličej zlepšit, zbavit bolestivých projevů pupínků a ekzému a celkově vypadat co nejlépe.

Mám ráda všechny ty lahvičky na péči o pleť, líčidla a měkoučké štětce.  Je to už takový milý rituál, který se stal součástí mého života. Každopádně tomu tak nebylo odjakživa. Aby makeup dobře vypadal, musí být pleť pod ním co nejkvalitnější a nejčistější. Musela jsem se naučit, jakým způsobem svoji pleť  srovnat do latě. A to všechno jsem se v pubertě učila metodou pokus-omyl, protože doma mi nikdo poradit neuměl. Maminka používala pleťovou vodu a krém na vrásky. To bylo vše.

Jenže na zlepšení kvality pleti je potřeba daleko víc.

Ekzém i pupínky dokážou pořádně potrápit. Trápilo mě to natolik, že se u mě objevila touha se v tomhle oboru začít víc vzdělávat. Nejdříve jsem byla samouk, když jsem se pokoušela googlit a načíst si informace o všech diagnózách a mastičkách, které mi předepsala moje kožní lékařka.

Zjistila jsem, že snad jediným řešením, které mi umí lékař nabídnout, je předepsat kortikoidy, které neřeší příčinu nepříjemným projevů na kůži, ale jen potlačují dočasný nesnesitelný stav. Tohle řešení mi nestačilo.

Poté, co jsem konečně absolvovala školení péče o pleť s profesionálním kosmetickým poradcem, jsem pochopila, že příčinou mým pupínků je hlavně nesprávná domácí péče o pleť. Pravidelně jsem se účastnila školení, kde jsem se naučila všechny postupy, které platí nejen pro mou pleť, ale i pro ostatní typy pleti.

Mám vystudovaný rekvalifikační kurz v oboru Kosmetička, který mi umožnil pomáhat lidem zlepšit pleť nejenom na základně poradenství, ale i doslova vlastníma rukama 🙂 Kombinací správné domácí péče o pleť s profesionální péči kosmetičky u svých klientek na vlastní oči vidím zlepšení s každou další návštěvou, a to je to, co mě baví a co chci dělat.

 

 

Co mám ráda?

 • cyklistiku - pokud se můžu někde zastavit na Fofolu a nějakou mňamku, potom ujedu i 80 km (a pak spím 15 hodin)
 • thaibox a kruháče - není nad to občas někoho poňuňat rukavicí v obličeji 😀
 • jídlo- hlavně sushi; občas přemýšlím, že budu vegetarián, ale tatarák mi vždycky volbu ujasní
 • přírodu- ráda si jen tak odpočinu u vody nebo na vyhlídce, hlavně pryč od lidí
 • Zaklínače - nerada čtu, ale s touto ságou jsem svou nechuť odložila stranou + samozřejmě miluju hru Zaklínač na PC
 • raději pivo než víno, konkrétně Kozel 11 je můj favorit
 • zvířátka - jezdila jsem na koni; doma máme chrochtáka a Garfielda
 • vstávat dřív a jít spát se slepicemi
 • výlety - na hrady, zříceniny, zoo, národní parky a za jídlem
 • modrou barvu- nosím hlavně petrolejovou, tyrkysovou a tmavě modrou
 • raději léto než zimu
 • Stargate, Big Bang Theory, Jamese Bonda, Princeznu Fantaghiro a Mimoně!