Nejčastější prohřešky při výběru hydratačního krému

Určitě nepatříte mezi ženy, které výběr hydratačního krému příliš neřeší. Ale je pravda, že několik takových žen osobně znám. Vezmou z regálu kelímek, který viděly v televizi, nebo automaticky stejný, co si koupila kámoška. Pak ho vybalí doma a stát se můžou tři věci:

  1.  Krém zázračně vyhovuje. Možná proto, že se opravdu strefila, možná proto, že se tolik nepozoruje a svou pleť neřeší; možná proto, že nezažila, jaké to je mít na pleti krém, který tam má být.
  2. Krém nevyhovuje a letí do koše/putuje ke kámošce nebo dceři (kterým nejspíš také nebude vyhovovat)/shnije nebo projde a vyhodí ho posléze.
  3. Krém nevyhovuje, ale přesto si ho namaže, protože je škoda ho vyhodit.

Moje tipy na výběr vyhovujícího krému na obličej usnadní nakupování hlavně těm ženám, které nejsou lenošky zaobírat se aspoň trošičku svým vzhledem, a co jsou ochotné strávit v obchodě o pět minut navíc, ale s jistotou, že si domů odnesou krém,  který budou používat a bude jim fungovat.

Co často děláme špatně?

  • Zkoušíme na hřbetu ruky

Krém je příjemný na ruce, ale když si ho koupíme a doma dáme na obličej, pocit je úplně opačný. Proč? Kůže na obličeji je jiná. Proto musíte krém zkoušet na obličeji. Je to jako si při zkoušení bot do nich vlézt rukama, a podle toho se rozhodnout, jestli nám budou pohodlné i na chůzi…

  • Nerespektujeme svůj typ a stav pleti

Ignorování typu pleti se nevyplácí. Kdo má např. smíšenou pleť a bude používat přípravky na mastnou, může si zadělat na problém. Pokud si nejste jistí, poraďte se s odborníkem (kosmetičkou, poradcem).

Typ pleti zůstává, ale stav se mění. V zimě je kůže sušší, proto není všeobecně dobré příliš používat gelové produkty na obličej, a také je třeba chránit pokožku před mrazem. V létě to chce zase přidat ochranný faktor. Smiřte se s tím, že jeden krém na celoroční používání málokomu stačí.

  • Nezkoušíme krém vůbec

Loterie. Buď to vyjde, nebo ne. Často krém potom letí do koše, nebo skončí doba trvanlivosti v koupelně na poličce. Představte si, že místo krému takto vyhazujete do koše částku, kterou jste za něj původně zaplatila. Nemilé, že?

Proto doporučuji chodit vybírat krém bez nalíčení a makeupu, abyste si ho mohli v obchodě rovnou vyzkoušet.

  • Posloucháme nevyškolené amatéry

Už při příchodu do obchodu byste měla poznat, že asistent prodeje je odborník a dokáže vám poradit, a ne prodat co nejvíce a ideálně ještě to, co ve skutečnosti nepotřebujete.

Dobrý den, s čím vám můžu pomoci?

Sháním regenerační hojivý krém na ekzém.

Ekzém? A kde jste to proboha chytla?

Tak z tohoto rozhovoru je naprosto jasné, že prodavačka vůbec nemá páru.

Mimochodem toto se mi opravdu stalo v jedné velice profláknuté parfumerii, jen jsem si nevybírala krém, ale rtěnku, která se moc nerozpíjí kolem rtů, protože tam mám periorální dermatitidu.

Co se v tu chvíli ve mně odehrálo? Zuřila jsem. Zaprvé jsem se urazila; copak jsem nějaká nána, která chytne kde co? Zadruhé neprofesionalita mě odradila od jakékoliv další návštěvy.

Jak tam může pracovat a radit lidem, co si dát na obličej, když netuší, kde se vzal ekzém, a že není nakažlivý?

Jak tedy poznat v obchodě řádně proškoleného beauty poradce?

důkladně se vyptá na vaši pleť, co používáte doma, případně jestli navštěvujete dermatologa

– mimo otázky se i skutečně podívá na vaši pleť a zhodnotí, jestli informace, které jste mu o své pleti sdělili, odpovídají tomu, co vidí

– pomůže vám vybrat krém na míru, případně vhodně nakombinovat s ostatními přípravky

– dá vám dva-tři favority vyzkoušet na obličej a pomůže vám určit vítěze pohledem, dotekem, správně směřovanými otázkami (Potřebujete se někde znovu namazat? Máte pocit, že pokožka někde nedýchá, pálí, brní, je ulepená?). Mimochodem toho si všímejte i pokud si vybíráte krém bez cizí pomoci.

Pleť by po krému NEměla být „ucpaná“ a neprodyšná, lepkavá, ale na druhou stranu ani hrubá, šustivá. Už vůbec ne začervenalá nebo flekatá!

Správný krém se hezky vpije a zároveň nechá na pokožce jemný film, který je příjemný a díky kterému se cítí sametově hebká. Nepálí, neštípe a není cítit na tváři horkost.

Pokud máte krém proti stárnutí poprvé, může se dočasně objevit jemné brnění, které ale musí do dvou minut odeznít (je to důkaz toho, že pleť vstřebává účinné látky, na které není zvyklá). Jestli brnění neustupuje, rychle smýt a krém není pro vás.

Jestli se vám můj článek líbil a pomohl vám, dejte mu like na Facebooku a sdílejte ho s přáteli.

Hanka Jarošová
Mou vášní je kosmetika. Sama miluji ten úžasný pocit ze sametově hebké pleti, a proto pomáhám ostatním ženám cítit se stejně skvěle a mít krásnou pleť. Můj příběh si přečtěte zde >>

Stáhněte si zdarma e-book o sametové pleti

3 minuty péče ráno a 3 minuty péče večer pro krásnější, svěží a mladistvější vzhled!

Komentáře