Nemůžete sedět na dvou židlích!

V poslední době jsem měla pocit, že stojím na křižovatce a nemůžu se rozhodnout, jestli chci jít doleva nebo doprava. Respektive jsem nemohla udělat ani krok vpřed.

Na začátku února jsem začala pracovat na svém webu, který, jak jsem zjistila, je pro mě nakonec mnohem důležitější, než práce kosmetické poradkyně, kterou jsem dosud dělala. Udělala jsem stránky, napsala články, e-book, poznala spoustu zajímavých lidí v kurzu Podnikání z pláže, vytvořila jsem svou facebookovou fanpage, kterou jsem vždy plánovala, ale nikdy předtím neuskutečnila…

Zrealizovala jsem něco, na co jsem pyšná, a čemu bych se chtěla věnovat naplno.

Možná si říkáte, že se nijak nevylučuje práce kosmetické poradkyně a blogování. Pravdou je, že pro mě nastal neuvěřitelný zlom, a cítím, že moje cesta vede jinudy.  Jen jsem si to nechtěla přiznat, a tak jsem celé ty měsíce až doteď tápala a stála na místě.

Nehýbala se ani moje kariéra kosmetické poradkyně, ani můj web. Měla jsem v plánu natočit daleko více videí, napsat mnohem více článku… jenže v rámci oscilování mezi jedním a druhým jsem nakonec neudělala vůbec nic. Tak to bývá. Nemůžu sedět na dvou židlích!

 

Vtipné mi přijde, že osud mi celou tu dobu nahrával do cesty znamení i příležitosti, které mi jasně ukazovaly, kudy se mám vydat. Neviděla jsem je. Nechtěla jsem je vidět. To bylo samé „rozhodni se, je potřeba se rozhodnout, ROZHODNUTÍ je to,co dělí naše sny od činů…“ A já pořád přemýšlela: „Sakra, co mají všichni s tím rozhodnutím? Co se mi tím snaží osud říct?“ Dnes už to vím.

 

Rozhodla jsem se!

Největším milníkem pro mne bylo setkání účastníků Podnikáné z pláže, mých spolužáků, které jsem poprvé viděla naživo v sobotu 4.6.2016. Nejen, že jsme si vyměnili důležité zkušenosti, tipy a nové pohledy na naše podnikání, ale také nás čekaly zajímavé workshopy o byznysu. Neskutečně mě to nakoplo a uvědomila jsem si, že tohle je ta cesta, kterou jsem vždy hledala.

Mnohokrát jsem byla opravdu blízko. Měla jsem nápady, ale nikdy jsem je nerealizovala. Nevěděla jsem jak a hlavně jsem nenašla PROČ. Pokud víte, proč něco chcete, půjdete za tím hlava nehlava a nic vás nezastsaví. Dlouho jsem nechápala, které to PROČ je moje. Nyní jsem ho našla. Ono tam bylo a je, hlásilo se o slovo, ale opět bylo umlčeno hlasy rozumu i okolí.

 

Moje PROČ je SVOBODA!

  • svoboda ROZHODNOUT se, kdy chci pracovat,
  • svoboda psát, o čem chci, a jak to cítím,
  • mít čas na sebe i rodinu,
  • nepotlačovat svoji přirozenost – dlouho mi trvalo si přiznat, že nemám ráda kontakt s klienty každý den; chci si určit, kdy je budu vídat a kdy ne, aniž by to zastavilo nebo snížilo mé příjmy,
  • chci, aby mě klienti kontaktovali sami;

 

Vybočit z řady bolí

A bolí to víc mě nebo moje okolí? Sice jsem odevzdala kus svého soukromí, ale skoro bych řekla, že okolí to někdy snáší hůř. Často slýchám: „Měla by sis najít normální práci.“ „To tě neuživí.“ Váženě?Co znamená normální?

Pracovat od svítání do tmy pro někoho jiného za almužnu?

Nevěřím tomu, že existují lidé, kteří dobrovolně chtějí pracovat od osmi do pěti a žít sen někoho jiného, a myslí si, že je to tak normální.  To není život! To je přežívání. Tohle nechci!

Občas mám pocit, že mi na ramenou sedí Andílek a Ďáblík, kteří mi našeptávají:

Andílek říká: „Jdi za svým srdcem, nikoho dalšího neposlouchej, jakkoliv se rozhodneš, bude to správně. Máš užitečné informace, které můžeš předat. Jdi do toho, ty to dokážeš.“

A Ďáblík (Pochybnost): „Co tě to zase napadlo…. co sis myslela? Jdi prodávat rohlíky, tam budeš platnější. Stejně to, co píšeš nikoho nezajímá.“

Rozhodla jsem se Ďáblíka ignorovat. Vždycky, když vystrčí růžky, majznu ho po nich palicí.

Tvořím si svou vlastní budoucnost

Nevím, kam mě tato cesta dovede. Jediné, co vím, je, že konečně dělám, co mě baví na 100% se vším všudy, od A do Z, nebo jak se to říká.

Nevím, jestli všichni budete rozumět tomu, co tu píšu. Ale věřím, že vy, co jste na stejné vlně jako já, to budete chápat a souznit.

Povolili jste si někdy dělat to, co vás skutečně baví? A teď myslím opravdu skutečně? Se vším všudy, na 100%, od A do Z?

 

Já už ano. Moje mysl je teď naprosto free a svobodná, a to je k nezaplacení!

 

girl-932399_1920

 

 

 

 

 

Hanka Jarošová
Mou vášní je kosmetika. Sama miluji ten úžasný pocit ze sametově hebké pleti, a proto pomáhám ostatním ženám cítit se stejně skvěle a mít krásnou pleť. Můj příběh si přečtěte zde >>

Stáhněte si zdarma e-book o sametové pleti

3 minuty péče ráno a 3 minuty péče večer pro krásnější, svěží a mladistvější vzhled!

Komentáře