Ochraňte svou pleť před mrazem!

Krásně zasněžené kopce, na sjezdovce manžestr a modré nebe! Lyžařská sezóna vrcholí a já vám dám pár tipů, jak svou pleť zabezpečit před vysokohorským sluncem, mrazem nebo krutou vánicí.

Červené tváře můžou někdy vypadat roztomile nebo sexy, ale rozhodně ne, když vám začervenání nebude chtít zmizet ani po návratu domů.

Co pleť zažívá, když je vystavena extrémním podmínkám?

V první řadě jsou pro kůži kritické náhlé změny teplot. Přechody z vytopených místností ven, kde je pod nulou, a naopak návrat z lyžovačky/sáňkování/procházky domů, případně odskočení si do kiosku na dvoudecku svařeného vína.

Je to sice zvláštní, ale mráz vysušuje. Vaše pleť venku trpí na přesušení a můžou se vám objevit popraskané žilky!

Cévičky zažívají chvíle, kdy se díky působení mrazu stahují, a při přechodu do tepla se zase trochu uvolňují. Pokud nemáte pleť pravidelně vyživovanou vitaminem C a trpíte už delší dobu kuperózou (rozšířenými žilkami), pak byste neměla vůbec vylézat ven bez dostatečně ochráněné pleti!

Řešení:

Pleť je potřeba také „zachumlat“ do kabátku! Použijte můj klasický systém péče o pleť s tím, že všechny krémy musíte nechat dostatečně vsáknout, než jdete ven. Ideální je pleť „obléci“ před snídaní. Pak mají přípravky dostatečný čas se do pleti vstřebat.

1. Naneste své klasické přípravky na obličej jako obvykle, NEpoužívejte však masku; tu si nechte na večer a před spaním – na mrazu by se vám vlivem masky mohla pleť poškodit.

2. K vašemu oblíbenému hydratačnímu krému doplňte ještě krém ochranný a výživný, který obsahuje dostatek lipidů. Ty vám pomůžou pleť ochránit před vysycháním v mrazu a před popraskáním. Takový krém většinuou slouží jako doplňková péče o pleť a vrství se na váš klasický krém. Má jinou strukturu a je hutnější. Mělo by na něm být přímo napsáno, že se jedná o ochranný krém nebo intenzivně hydratační krém, regenerační krém…

3. Izolujte pleť od mrazu: Až se vsákne váš ochranný krém, naneste na obličej tenkou vrstvičku vazelínky (např. s propolisem), kterou si v dlani smícháte s pár kapkami vody (bude se vám lépe nanášet). Nechte vazelínu, aby se vstřebala – cca 15 min. Potom si naneste trochu make-upu a lehce si obličej přepudrujte transparentním pudrem. Voila!

Váš obličej má teď neprůstřelnou vrstvu a mráz vás nedostane!

Slunce je krásné, ale…

V druhé řadě naši pleť devastuje slunce. V čím vyšší nadmořské výšce se nacházíme, tím větší sílu mají sluneční paprsky, a tak nejenom, že se na horách rychle opálíme, ale také jsme vystaveni škodlivému UV záření, které umí proniknout hluboko do pleti až k zárodečné vrstvě buněk. Tam může mít devastující účinnky, protože poškodí melanocyty (jsou odpovědné za zbarvení kůže a opálení), a vám se potom mohou na obličeji objevit pigmentové skvrny. Nehledě na to, že riskujete rakovinu kůže (melanom je jedním z nejnebezpečnějších kožních nádorů).

Působení slunce se ještě násobí tím, že se paprsky odrážejí od sněhové plochy jako od zrcadla.

Řešení:

Jestliže jste tmavší fototyp, měl by vám postačit krém s faktorem minimálně 30. Pokud jste světlý fototyp, doporučuji chodit na sjezdovku VŽDY namazaná krémem s SPF aspoň 50. Nezapomeňte ale ani na rty! I ty se můžou spálit a popraskat. Takže balzám na rty s ochranným faktorem do kapsy a můžete svištět 🙂

Večer svou pleť kasicky odličte a vyčistěte, můžete si dát hydratační masku a do hydratačního krému kápnou pár kapek oleje (levandulového, arganového, růžového…) jako extra péči, kterou si váš obličej zaslouží po náročném dni stráveném na sjezdovce v extrémním počasí.

Hanka Jarošová
Mou vášní je kosmetika. Sama miluji ten úžasný pocit ze sametově hebké pleti, a proto pomáhám ostatním ženám cítit se stejně skvěle a mít krásnou pleť. Můj příběh si přečtěte zde >>

Stáhněte si zdarma e-book o sametové pleti

3 minuty péče ráno a 3 minuty péče večer pro krásnější, svěží a mladistvější vzhled!

Komentáře