Péče o pleť podle povolání?

Pracujete denně v kanceláři, na čerstvém vzduchu nebo v podzemí bez přísunu světla? Ať tak či tak,v zaměstnání trávíme velkou část našeho života, a i když se to nezdá, pracovní prostředí může mít velký vliv na naši pleť! Nevěříte?

Možná vás spíš ještě nenapadlo mezi tím hledat souvislost. Ano, péči o pleť byste měli přizpůsobit pracovním podmínkám. Nejde ani tak o to, jaké povolání vykonáváte, ale kde ho vykonáváte.

Kancelář

Povolání : asistentka, recepční, back office manažer, letuška, prodavačka

Vaším revírem je kancelář nebo jiný uzavřený prostor. Uzavřené a skoro všude klimatizované místnosti. Sice se v létě neupečete ve vlastní šťávě, ale stinnou stránkou klimatizace je, že s sebou nese hodně nečistot a prachu a vysušuje okolní vzduch. Pleť žen, pracujících v kanceláři, je často dehydratovaná a má sklony k pupínkům.

Zaměřte se na dostatečnou hydrataci a ochranu pleti před nepříznivým vlivem klimatizace. Používejte ochranný gel nebo tónovací krém. Nezapomeňte střídat čistící a hydratační masku.

Práce venku

Povolání : městská policistka (pochůzkář), zahradnice, pošťačka, prodavačka na trzích…

Vždycky jsem chtěla pracovat v přírodě, nebo alespoň ne zavřená v kanceláři. Ono je to fajn, jen do chvíle, než přijde -15°C mráz. Práce venku má jedno velké plus: jste na vzduchu a na sluníčku, vaše pleť může dýchat. Nevýhody jsou nebezpečí spálení od slunce, velké změny teplot při přechodu zevnitř ven (v zimních měsících) a špína z ulic.

Pleť lidí pracujících venku je létě většinou pružnější, promaštěnější se sklonem ke komedonům (černým tečkám). V zimě může nastat dehydratace, popraskání mrazem, červené žilky. Rizikem je škodlivé UVA záření, které proniká hluboko do pokožky a může poškodit melanocyty. Nejnebezpečnějším kožním nádorovým onemocněním je zhoubný melanom! Pleť, která je pravidelně vystavovaná slunci, také rychleji stárne.

Používejte produkty proti stárnutí nebo případnou prevenci stárnutí, chraňte svou pleť před spálením při dlouhém pobytu na slunci (použijte opalovací krém nebo makeup/ hydratační krém s ochranným aspoň spf 15), v zimě použijte hutnější krémy (ne gely) a zpevňujte škáru produkty s vitaminem C. Nepodceňujte každodenní hydrataci ani čistění pleti.

Parné prostředí / s vysokou teplotou

Povolání: Kuchařka, zlatnice, zahradnice ve skleníku…

Pára nebo vysoké teploty jsou pro pleť pěkné peklo! V extrémních podmínkách může dojít k poškození pleti. Projevem je neustále začervenání, které nezmizí ani když už jste z práce doma. Popraskají žilky, pleť je hrubá. Jak se tomu vyhnout?

Důsledně kůži chraňte před vysokými teplotami a teplotními změnami vitaminovými séry, denně hydratujte a noste ochranný krém, tónovací krém, BB krém, který vám udělá bariéru mezi horkou párou/vysokými teplotami a kůží. Dbejte na důkladné odlíčení čistícím mlékem a na používání kvalitních ochranných krému, které neucpávají póry. Nejspíš si budete muset trochu připlatit za kvalitu, ale rozhodně se to vyplatí!

Zářivky, nedostatek světla a spánku

Povolání: lékařky, zdravotní sestra, policistka, pekařka…

Pracovat celý den nebo noc pod zářivkami je nepříjemné zejména pro oči. Jsou unavené, pálí, dost často se nám horší zrak a získáme nějakou tu dioptrii. Trpí nejen oči, ale i oční okolí. Jestli k tomu navíc nespíme aspoň 7 hodin denně v kuse, dostaví se nám kruhy pod očima, vaky a vějířky vrásek kolem.

Používejte kvalitní odličovač bez oleje (olej v odličovači namáhá oční okolí). Nikdy se nezapomeňte před spaním odlíčit, i kdybyste byli unavené na smrt. Použijte oční krém proti stárnutí, vyživující a hydratující.

Na unavené oči funguje gelová chladící oční maska, okurkové obklady, existují i oční séra. Jemně se vklepávají před krémem na kruhy pod očima a umějí je slušně zredukovat. Na trhu je jich hodně, ale ne všechny fungují, takže pozor na to. Super věc je i mikromasáž očního okolí.

Podrobný návod na rychlou a účinnou péči o pleť najdete tady>>

Ještě jsem chtěla napsat odstavec o práci v zakouřeném prostředí, ale to už nás díky protikuřáckému zákonu netrápí 😀 Každopádně asi nemusím zdůrazňovat, že to nejhorší, co můžete své pleti udělat, je být kuřák.

Hanka Jarošová
Mou vášní je kosmetika. Sama miluji ten úžasný pocit ze sametově hebké pleti, a proto pomáhám ostatním ženám cítit se stejně skvěle a mít krásnou pleť. Můj příběh si přečtěte zde >>

Stáhněte si zdarma e-book o sametové pleti

3 minuty péče ráno a 3 minuty péče večer pro krásnější, svěží a mladistvější vzhled!

Komentáře