Perirorální dermatitida díl II. – Přípravky, které vám zachrání kůži

Existuje více způsobu, jak se vypořádat s periorální dermatitidou. Dneska vám prozradím moje nejmilovanější poklady, které skutečně pomáhají a bez kterých bych dermatitidu nepřežila.

Při periorální dermatitidě je hodně důležité dodržovat určitá pravidla.

  • přizpůsobit péči o pleť
  • přizpůsobit stravu
  • hodit se do pohody
  • vytrvat

V krajním případě je dobré navštívit lékaře, který vám nejspíš předepíše antibiotika. Jestli chcete zkusit zvládnout PD sami, můžete najet na tzv. Nulovou terapii. Teď ji zkouším a budu dávat na moji FB stránku info o mém progresu.

Spočívá to v tom, že na sebe nedáváte vůbec žádné krémy, makeupy, pudry, ani mastičky a musíte to vydržet aspoň 2 měsíce. Pleť by se potom měla srovnat a měla by se jí obnovit její schopnost regenerace, udržování hydratace.

Než jsem začala s nulovou terapií, používala jsem docela slušný arzenál přípravků, které mi hodně pomohly, když byla PD nejhorší a bolestivá. Vždy, když jsem je doporučila klientkám s podobným problémem, byly štěstím bez sebe, protože jim to zabralo. Mně to bohužel na PD nefunguje vždy tak, že by mi úplně dlouhodobě zmizela nebo se nikdy nevrátila, ale někomu z vás to může doslova zachránit kůži.

Jarischův roztok

Koupíte ho v lékárně a slouží k oplachování pleti. Na PD byste neměla dávat ani obyčejnou vodu z kohoutku. Obsahuje látky, které pleť můžou dráždit, tím spíše jestli máte tvrdou vodu. Když přeci jenom vodu používáte, je lepší ji převařit.

Jarischův roztok pomáhá pleť zklidnit a obsahuje glycerin, což je zvlhčovadlo, které pomáhá pleti udržovat vlhkost, aniž by se musela promašťovat, protože to PD nesvědčí.

Termální voda

Hodí se do kabelky, když potřebujete během dne hydrataci pleti, ale nesmíte se mazat nebo sedíte zrovna v tramvaji. Mám ráda termální vodu od Avéne nebo La Roche-Posay. Obsahují minerály a hezky vás osvěží.

K sehnání je v lékárně v různých velikostech. Mini velikost do kabelky, střední na doma a hotové vodní dělo 😀  např. když máte velkou spotřebu nebo pro profesionální použití (používám i u mě v salonu).

Čistící čaje

Na oplachování obličeje i zklidnění zažívání používám řepík už asi tisíc let. Řepíková nať má zklidňující a desinfekční účinky. Stačí nechat řepík 15 min louhovat a pak si opláchnout vlažným výluhem dermatitidu. Nechat volně uschnout.

Detoxikační čaj vám pomůže zevnitř. Zachutnal mi konkrétně tento s vilcacorou 😀 Nejlepší název… říkám, že si jdu na cácorku! Obsahuje pampelišku, kopřivu, mátu a skořici. Opravdu lahodná chuť! Pije se 3-6x denně.

Perioderm od Syncare

Je to fakt mazec. Když vás kůže pálí a je zarudlá, stačí nanést tenkou vrstvu a krásně se zklidní. I zarudnutí zmizí. SynCare je česká značka profesionální dermokosmetiky, se kterou pracují kosmetické salony, ale dá se objednat i přes internet.

Neoderm od Syncare

Tento malý zázrak pomáhá regenerovat popraskanou a suchou kůži, obsahuje vitamin C, zinek a hořčík, kyselinu hyaluronovou, která pomáhá s regenerací, a ochranný UV filtr.

Maže se lokálně na postižená místa. Je vhodný pro ty, co mají sklon k vysušené kůži a PD, kdy je kůže suchá a popraskaná.

Faktasticky také funguje při delším pobytu na mrazu jako ochrana před popraskáním kůže a tvorbou lišejů.

Skin-Cap

Největší zázrak vůbec! Tahle zázračná mastička je původně určená na lupénku. Je ve formě krému, ale existuje i šampon, který pomáhá zredukovat šupiny na pokožce hlavy. Skin-Cap pleť dočasně zahojí a zacelí, jestliže vám praská tak jako mě. Není úplně vhodný na pupínky a fázi PD, kdy je kůže „zapálená“.

Po aplikaci může chvíli pálit a šťípat, ale to za chvíli přestane. Pak už je jen třeba den dva počkat, než kůže zareaguje. Mezitím je fajn 1-2x denně postižené místo pořád mazat Skin-Capem znovu. Zhruba za 3 dny se kůže zacelí. Já ho většinou mažu týden v kuse 1x denně večer, a potom si cca 14 dní užívám úlevu od PD.

Je to spíš krém, který použijete, když se chystáte někam do společnosti a chcete opět na chvíli vypadat „jako člověk“ nebo když to fakt hodně bolí, protože PD se po pár dnech pravděpodobně vrátí. Znám ale i případy, kterým Skin- Cap pomohl trvale…  Stačí vyzkoušet.  Doporučuji ho neaplikovat dlouhodobě, aby si vaše kůže na něj nezvykla. Mám totiž pocit, že potom už tak zázračně neúčinkuje. Seženete ho v lékárně, jenom nejspíš bude na objednání, protože ho nemívají standardně skladem.

Péči o pleť je nutné periorální dermatitidě vždycky přizpůsobit. Nepoužívat žádné extra mastící hydratační krémy, které vše jen zhorší a pleť se po nich zapálí. Kompletní a detailní informace o speciálním režimu péče o problematickou pleť najdete v e-booku tady >>

Tak co, po kterém produktu hned skočíte?

Doufám, že jsem vám článkem trošku pomohla :*

Hanka Jarošová
Mou vášní je kosmetika. Sama miluji ten úžasný pocit ze sametově hebké pleti, a proto pomáhám ostatním ženám cítit se stejně skvěle a mít krásnou pleť. Můj příběh si přečtěte zde >>

Stáhněte si zdarma e-book o sametové pleti

3 minuty péče ráno a 3 minuty péče večer pro krásnější, svěží a mladistvější vzhled!

Komentáře